منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

حرکت های تجاری بزرگ در همه مکان ها تأثیر می گذارد.

اینجا در InMotion، متوجه افزایش ناگهانی محتوای Mastodon خود شدیم. Mastodon، یک برنامه رسانه اجتماعی فدرال محبوب، می تواند بر روی سرورهای خصوصی مجازی میزبانی شود و بسیاری از ویژگی های مشابه توییتر را دارد.

درست در زمانی که ایلان ماسک پلتفرم رسانه های اجتماعی توییتر را خرید و برنامه های خود را برای ایجاد تغییرات جدی اعلام کرد، برخی از کاربران شروع به جستجوی جایگزین کردند.

5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

این روند به طور ناگهانی افزایش یافت، اما پس از آن دوباره کاهش یافت. شاید کاربران قدیمی توییتر از شوک خرید خلاص شده و به برنامه های مورد علاقه خود بازگشته باشند. شاید جستجوگران آنچه را که به دنبالش بودند پیدا کردند، Mastodon را نصب کردند، یا به یک نمونه موجود پیوستند و با خوشحالی رفتند. آمار نمی گوید

با این حال، بررسی گزینه‌های جایگزین راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم‌افزار منبع باز است. در زیر، ما در مورد برخی از مزایا و معایب Mastodon در مقایسه با سایر جایگزین های منبع باز صحبت خواهیم کرد.

در اینجا 5 جایگزین توییتر وجود دارد که می توانید برای وب سایت خود در نظر بگیرید:

این فهرست به هیچ وجه کامل نیست، اما شروع خوبی برای رسیدن شما به گزینه ای است که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند.

1. ماستودون

Mastodon یک پلت فرم میکروبلاگینگ منبع باز “فدرال” است که اخیراً به عنوان یک جایگزین توییتر محبوبیت یافته است. به جای “تویت”، می توانید “toots” را پست کنید.

برنامه های فدرال اساساً از انواع پروتکل ها و API ها برای اتصال سرورها و کاربران در یک شبکه بزرگ و غیرمتمرکز استفاده می کنند.

در ماهیت غیرمتمرکز آن است که Mastodon بیشتر با توییتر متفاوت است. در حالی که توییتر (و سایر برنامه های اجتماعی در مقیاس بزرگ) به طور متمرکز “باغ های دیواری” کنترل می شوند، شبکه های غیرمتمرکز چنین کنترلی ندارند.

این بدان معناست که می‌توانید آزادی بیشتری داشته باشید، اما به طور بالقوه می‌توانید با کاربرانی که در غیر این صورت از توییتر منع می‌شوند، ارتباط برقرار کنید.

این بدان معنا نیست که اگر به انجام این کار علاقه دارید، نباید خدمات فدرال را امتحان کنید.

با Mastodon می توانید سرور خود را میزبانی کنید یا به یک نمونه موجود بپیوندید. با سرورهای خود، شما کنترل نهایی را برای پیاده سازی استانداردهای خود و ارائه یک محیط سازنده برای مشتریان خود دارید.

2. پلروما

مانند Mastodon، Pleroma یک برنامه میکروبلاگینگ منبع باز فدرال است. به طور مشابه، Pleroma بسیاری از ویژگی‌های شبکه‌ای مشابه توییتر مانند جریان‌های فعالیت، هشتگ‌ها، پیام‌های خصوصی را ارائه می‌دهد.

با این حال، بر خلاف توییتر، Pleroma دارای یک ویژگی چت زنده مناسب خارج از نمودار است.

در تجربه‌ام، راه‌اندازی و مدیریت Pleroma را آسان دیدم.

حتی بهتر از آن، Pleroma به طور کلی نسبت به Mastodon سبک‌تر و کارآمدتر است و به منابع سرور کمتری نیاز دارد. این بدان معنی است که شما می توانید با Pleroma حتی در یک سرور ابری VPS ارزان نیز به خوبی عمل کنید. Mastodon به Ruby on Rails، NodeJS و یک پشته کامل از نرم افزارهای دیگر نیاز دارد، در حالی که Pleroma فقط به Elixir و پایگاه داده PostgreSQL نیاز دارد.

3. پرس رفیق

افزونه BuddyPress برای وردپرس احتمالاً ساده ترین شبکه اجتماعی برای نصب است، زیرا خود وردپرس به راحتی نصب می شود. BuddyPress نیز مانند سایر برنامه های این لیست دارای ویژگی های اجتماعی است.

در بادی پرس کاربران می توانند درخواست دوستی، پیام خصوصی ارسال کنند و گروه بسازند.

BuddyPress فدرال نیست. این بدان معنی است که حساب های کاربری در سایت وردپرس شما نمی توانند به شبکه بزرگتر متصل شوند. با این حال، با یک شبکه چند سایتی وردپرس، می‌توانید تقریباً تعداد نامحدودی سایت ایجاد کنید و کاربران در یک گره می‌توانند با سایت‌های دیگر در آن شبکه تعامل داشته باشند.

مانند یک سرویس فدرال کار می کند، اما به یک نصب وردپرس محدود می شود. این مانند ایجاد باغ دیواری خود است.

با توجه به کاربر پسند بودن وردپرس، می توانم بگویم بادی پرس ساده ترین و سرراست ترین راه برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی است. و با وجود برنامه های میزبانی وردپرس که به طور گسترده در دسترس هستند، نیازی به صرف زمان برای پیکربندی سرور نخواهید داشت.

4. pixelfade

برای چیزی کاملاً متفاوت، برنامه فدرال Pixelfed دقیقاً مانند اینستاگرام کار می کند. شما می توانید عکس ها و فیلم های با کیفیت بالا را آپلود کنید و سایت را در سرور خصوصی خود مدیریت کنید.

این دقیقاً یک جایگزین توییتر نیست، اما اگر مشتریان ایده‌آل شما بیشتر به سمت اشتراک‌گذاری رسانه عکس و ویدیو به جای متن تمایل دارند، ممکن است Pixelfeed را جایگزین خوبی در نظر بگیرید.

مانند سایر برنامه های اجتماعی غیرمتمرکز، Pixelfed تاکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی و امنیت دارد.

با این حال، بیشتر امنیت و نگهداری سرور شما بر عهده شما خواهد بود.

5. خبرنامه ایمیل

جایگزین متن باز نهایی توییتر یک شبکه اجتماعی نیست، یک ایمیل قدیمی خوب است.

همه هنوز یک حساب ایمیل دارند. وردپرس انواع افزونه های خبرنامه ایمیل را ارائه می دهد.

اغلب، ایمیل‌ها از شبکه‌های شخص ثالث ارسال می‌شوند و مدیریت ایمیل را به یک ارائه‌دهنده بزرگ‌تر بارگذاری می‌کنند. این جنبه از فرآیند به طور کلی منبع باز نیست. با این حال، مدیریت سرور ایمیل خود بسیار دشوار است.

ایمیل روشی کمتر پویا، اما در کل ساده تر و مستقیم تر برای ارتباط با مشتریان شما ارائه می دهد.

به طور مشابه، یک لیست ایمیل همیشه می تواند همراه شما باشد و می توانید آن را به هر سرویسی که در طول سال ها استفاده کرده اید بیاورید.


اینها تنها چند گزینه برای برنامه های شبکه های اجتماعی منبع باز هستند. بررسی گزینه های جایگزین یک راه سرگرم کننده برای آزمایش پروژه های منبع باز است. اگر در مورد این ابزارها سؤالی دارید، حتماً نظر خود را در زیر بگذارید یا با تیم پشتیبانی زنده ما تماس بگیرید.