منو سایت

هاست SSD چیست؟ تعریف و مزایا در سال 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هاست SSD چیست؟ تعریف و مزایا در سال 2023

هاست SSD چیست؟  تعریف و مزایا - تصویر قهرمان

اگر در بازار میزبانی وب بوده اید، ممکن است اصطلاح «هاست SSD» یا «هاست درایو حالت جامد» را شنیده باشید. اما هاست SSD چیست و چرا برای وب سایت شما مهم است؟ در این مقاله می آموزیم که هاست SSD چیست و چرا بهترین گزینه برای وب سایت شماست.

هاست SSD چیست؟

هاست SSD نوعی میزبانی وب است که از درایوهای حالت جامد به جای هارد دیسک سنتی استفاده می کند. درایوهای حالت جامد یا SSD ها، برخلاف دیسک های چرخشی که توسط هارد دیسک استفاده می شود، هیچ قطعه مکانیکی ندارند و از تراشه های حافظه فلش متصل به هم برای ذخیره داده ها استفاده می کنند. این امر SSD ها را سریعتر و قابل اعتمادتر از HDD ها می کند و آنها را به گزینه ای عالی برای میزبانی وب تبدیل می کند.

مکانیسم حافظه در درایوهای حالت جامد بسیار شبیه به رم است، با این تفاوت که داده ها در حافظه فلش غیرفرار ذخیره می شوند. “غیر فرار” به این معنی است که داده های ذخیره شده در حافظه با خاموش شدن دستگاه ناپدید نمی شوند. به طور کلی دو نوع حافظه در انواع کامپیوترها وجود دارد: حافظه فرار و حافظه غیر فرار. حافظه فرار معمولاً RAM نامیده می شود، در حالی که حافظه غیر فرار به طور سنتی درایوهای سخت یا سایر انواع ذخیره سازی رسانه ها (مانند درایوهای کوچک USB و رسانه های نوری قابل نوشتن مانند DVD و CD-ROM) بوده است.

چرا از SSD برای وب سرور خود استفاده کنید؟

مزیت اصلی استفاده از سرور SSD عملکرد آن است. از آنجایی که هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد، زمان دسترسی و خواندن بسیار سریعتر از هارد دیسک های غیر SSD است. از آنجایی که می توان به داده ها سریعتر دسترسی داشت، وب سایت ها هنگام استفاده از SSD سریعتر هستند.

سرور با ssd مزایای زیادی نسبت به موارد بدون وجود دارد. از آنجایی که هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد، زمان دسترسی و خواندن سریعتر و قابل اعتمادتر از هارد دیسک های سنتی است. از آنجایی که می‌توان سریع‌تر به داده‌ها دسترسی پیدا کرد، وب‌سایت‌های میزبانی شده روی سرورهای دارای SSD سریع‌تر بارگیری می‌شوند و به دلیل خرابی سخت‌افزار، خرابی کمتری را تجربه می‌کنند.

سرور بدون ssd از درایوهای هارد دیسک سنتی استفاده کنید که کندتر و کمتر از SSD ها قابل اعتماد هستند. اگرچه ممکن است این سرورها ارزان‌تر باشند، اما می‌توانند باعث کندی بارگذاری وب‌سایت و خرابی مکرر به دلیل خرابی سخت‌افزار شوند.

مزایای هاست SSD

استفاده از هاست SSD مزایای زیادی دارد. SSD ها سریع تر، قابل اطمینان تر و کارآمدتر از هارد دیسک های سنتی هستند. این بدان معنی است که وب سایت های میزبانی شده بر روی سرورهای SSD سریعتر بارگیری می شوند و خرابی کمتری را تجربه می کنند. علاوه بر این، SSD ها کمتر مستعد خرابی سخت افزاری هستند، به این معنی که احتمال از دست دادن اطلاعات به دلیل خرابی درایو کمتر است.

افزایش سرعت

یکی از مزایای اصلی میزبانی SSD این است که زمان بارگذاری سریع‌تری را برای وب‌سایت‌ها فراهم می‌کند. با درایوهای SSD، سرور می‌تواند قبل از ناپایدار شدن، درخواست‌های کلی بیشتری برای خواندن/نوشتن دیسک انجام دهد. بنابراین حتی در زمان اوج استفاده، درخواست‌های I/O پشتیبان‌گیری می‌تواند برآورده شود. سرعت خواندن/نوشتن سریع‌تر به وب‌سایت‌ها امکان بارگذاری سریع‌تر را می‌دهد، به‌ویژه با عملیات خواندن/نوشتن تصادفی که معمولاً در محیط‌های سرور پیدا می‌کنید.

آیا می‌دانستید که حافظه‌های SSD در باز کردن فایل‌ها و راه‌اندازی سیستم‌عامل‌ها تا 30 درصد سریع‌تر از HDD هستند؟ راه اندازی مجدد سرورهای دارای هاست SSD حدود 10-13 ثانیه طول می کشد، در حالی که میزبانی HDD می تواند 30-40 ثانیه طول بکشد.

این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما زمانی که به تنظیم مجدد سرور فکر می کنید، راه اندازی مجدد 40 ثانیه ای می تواند بسیار خسته کننده باشد.

اگر بارگذاری یک سایت بیش از چهار ثانیه طول بکشد، از هر چهار بازدیدکننده یک نفر سایت را ترک می کند.

گوگل همچنین سایت هایی را که زمان بارگذاری کندی دارند با تاثیر بر رتبه بندی جستجو جریمه می کند. بیایید ببینیم چگونه یک وب سایت با بارگذاری کند بر سود شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر یک سایت تجارت الکترونیک 100 هزار دلار در روز درآمد داشته باشد، یک ثانیه تاخیر صفحه می تواند بیش از 2.5 میلیون دلار در سال برای شما هزینه داشته باشد.

بحث تاخیر ssdمناقشه توان SSDاوج خروجی SSD
زمانی که سرور با درخواست های ورودی/خروجی مشغول است، حافظه های SSD تا 20 برابر سریعتر از هارد دیسک های معمولی هستند.هنگامی که سرور با درخواست های ورودی/خروجی مشغول است، یک هارد دیسک استاندارد ممکن است فقط بتواند حدود 5% داده را به اندازه یک SSD ارسال کند.حتی زمانی که سرور با درخواست‌های ورودی/خروجی مشغول نیست، یک هارد دیسک استاندارد معمولاً می‌تواند تنها حدود 35 درصد داده را به اندازه یک SSD ارسال کند.

قابلیت اطمینان و قابلیت اطمینان بهبود یافته است

یکی از مهمترین مزایای هاست SSD افزایش قابلیت اطمینان و اطمینان آن است. برخلاف HDD ها، هاردهای SSD فاقد قطعات متحرک فیزیکی هستند و در نتیجه کمتر مستعد خرابی های مخرب و مکانیکی هستند. این بدان معناست که SSD ها در طول زمان قابل اعتمادتر هستند و کسب و کارها می توانند برای ایمن نگه داشتن داده های خود به آنها اعتماد کنند.

SSD ها می توانند یکپارچگی داده ها را برای بیش از 300 سال حفظ کنند و در صورت خرابی راحت تر اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنند. سرورهای SSD اغلب قبل از وقوع خرابی اخطار می دهند و به شرکت میزبان اجازه می دهد تا تغییرات لازم را قبل از وقوع خرابی انجام دهد. از سوی دیگر، هارد دیسک‌ها به ندرت قبل از از کار افتادن درایو هشدار می‌دهند.

انرژی کارآمدتر

درایوهای SSD نسبت به هارد دیسک های سنتی از نظر انرژی کارآمدتر هستند و اصطکاک کمتری تولید می کنند و در نتیجه قبض انرژی کمتری دارند. به نوبه خود، این به کاهش هزینه های خنک کننده کمک می کند. شرکت‌های میزبان می‌توانند این هزینه‌ها را کاهش دهند تا بسته‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری برای مشتریان ایجاد کنند، که تأثیر مثبتی بر قیمت نهایی آنها خواهد داشت.

زمان تاخیر کم

تأخیر زمانی است که سرور به درخواست مشتری پاسخ می دهد. با میزبانی SSD، تاخیر کاهش می‌یابد و در نتیجه وب‌سایت‌ها سریع‌تر بارگذاری می‌شوند که تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد، که منجر به تبدیل و فروش بیشتر می‌شود.

زمان بهبودی سریعتر

در صورت خرابی فاجعه بار، SSD ها امکان بازیابی آسان داده های از دست رفته را فراهم می کنند. بر خلاف هارد دیسک های سنتی (HDD)، SSD ها هیچ قطعه متحرکی ندارند، که باعث می شود قابل اطمینان تر و کمتر مستعد خرابی مکانیکی باشند. بازیابی HDD اغلب گران‌تر و تضمین‌شده‌تر است، و SSD‌ها را برای کسب‌وکارهایی که به یکپارچگی داده‌ها، زمان کار بیشتر و هزینه‌های کمتر در صورت خرابی وابسته هستند، انتخاب ارجح تبدیل می‌کند.

چرا هاست SSD بهترین انتخاب برای وب سایت شما است

در نتیجه، میزبانی SSD در مقایسه با راه حل های میزبانی سنتی HDD مزایای متعددی را ارائه می دهد. با زمان‌های بازیابی سریع‌تر، افزایش سرعت و دوام، قابلیت اطمینان بهبود یافته، تأخیر کمتر، و پشتیبان‌گیری و انتقال آسان‌تر وب‌سایت، به راحتی می‌توان فهمید که چرا میزبانی SSD به سرعت به استانداردی برای راه‌حل‌های میزبانی وب با کارایی بالا تبدیل می‌شود.

InMotion Hosting SSD را برای همه حساب های میزبانی بدون هزینه اضافی ارائه می دهد. میزبانی SSD InMotion Hosting را برای عملکرد بهتر وب سایت و قابلیت اطمینان بیشتر انتخاب کنید.