منو سایت

نکاتی برای ساخت یک وب سایت با ChatGPT

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکاتی برای ساخت یک وب سایت با ChatGPT

تمام دنیا در مورد ChatGPT صحبت می کنند. شما نمی توانید در یوتیوب یا رسانه های اجتماعی وارد شوید بدون اینکه کسی را ببینید که در مورد آنچه امروز از یک چت ربات هوش مصنوعی خواسته صحبت می کند. بنابراین در اینجا در میزبانی InMotion، ما این ربات کوچک مفید را در مراحل خود قرار داده ایم و نتایج جالبی بوده است.

ما پرسیدیم، “آیا می توانید از ChatGPT برای کمک به ایجاد یک وب سایت استفاده کنید؟” و ما چند پاسخ گرفتیم.

اگر می‌خواهید از ChatGPT برای ساختن وب‌سایت جدید خود استفاده کنید، نکاتی را در زیر می‌بینید. به یاد داشته باشید، این پروژه کاملاً جدید است و دائماً در حال بهبود و به روز رسانی است. همچنین، در حالی که ابزار امروز برای امتحان رایگان است، ممکن است در آینده به یک مدل پولی تبدیل شود.

نکاتی برای ساخت یک وب سایت با ChatGPT

اگر حساب کاربری برای آزمایش هوش مصنوعی ندارید، می توانید برای شروع به وب سایت OpenAI مراجعه کنید. از آنجا از شما خواسته می شود که چت را با ربات شروع کنید.

دانش محدود از زمان حال

همانطور که صفحه اصلی چت می گوید، هوش مصنوعی “دانش محدودی از جهان و رویدادهای پس از 2021” دارد. بنابراین نمی تواند پیش بینی آب و هوا را به شما بگوید یا در مورد رویدادهای فعلی یا آینده پیش بینی کند.

به عنوان مثال، سوال “در نسخه جدید وردپرس چیست؟” هیچ نتیجه مفیدی ارائه نخواهد کرد.

فقط بخواهید، اما انتظار کمال نداشته باشید

برخی از خروجی‌هایی که از ChatGPT دریافت می‌کنید به‌طور شگفت‌انگیزی خوب هستند، اما بیشتر آن‌ها نیاز به بهبود دارند. به یاد داشته باشید، این یک نرم افزار است، نه جادو. هوش مصنوعی هنوز جدید است و در طول سال ها بهبود خواهد یافت. در حال حاضر، هر خروجی را با یک دانه نمک مصرف کنید و انتظار معجزه نداشته باشید.

اگر از چت بات برای تولید کد برای سایت خود استفاده می کنید، هیچ تضمینی ندارید که کد به درستی کار کند. آزمایش دقیق هنوز یک نیاز است.

سعی کنید کد خود را ماژولار نگه دارید

خروجی ChatGPT اگر بیش از حد بزرگ شود به طور خودکار متوقف می شود. بنابراین از هوش مصنوعی در مورد کل برنامه سوال نکنید.

به عنوان مثال، اگر در حال ساخت یک قالب وردپرس هستید، می توانید یک نمونه کد برای ناحیه ویجت بخواهید، و آن را به راحتی ارائه می دهد. همچنین می توانید برای ایجاد بخش نظرات کد درخواست کنید.

علاوه بر این، خروجی کد عادی خواهد بود. بر اساس ورودی شما به تعاریف تابع نام دلخواه داده می شود. بهتر است تا حد امکان خاص باشید و نمونه کد خود را با نیازهای خود تطبیق دهید.

یک نمونه دنیای واقعی

از هوش مصنوعی خواستم تا به من کمک کند تا یک افزونه وردپرس بنویسم که بتواند پست های قدیمی را که ممکن است نیاز به به روز رسانی داشته باشند شناسایی کند. این به وبلاگ نویس کمک می کند تا بررسی کند که آیا پست قدیمی باید به روز شود یا اصلاح شود تا اطلاعات جدید را منعکس کند.

این افزونه پست‌های موجود در پایگاه داده را مرور می‌کند، آنها را بر اساس آخرین تاریخ تغییر مرتب می‌کند، و همچنین تعداد روزهایی را که در آنجا بوده‌اند، می‌شمارند. سپس تمام این اطلاعات را در جدولی که در متاباکس در قسمت مدیریت نمایش داده می شود جمع می کند.

خروجی کار کرد، اما نه آنطور که انتظار می رفت. وقتی می خواستم مقداری CSS سفارشی اضافه کنم، هوش مصنوعی جایی را که می خواستم پیدا نکرد. این ممکن است یک محدودیت برنامه یا شکست من در توصیف دقیقاً آنچه می‌خواستم باشد.

با این وجود، من خودم خروجی کد را تغییر دادم تا جلوه مورد نظر را بگیرم.

Voila، من اکنون یک متاباکس در داشبورد دارم که جدولی از پست های قدیمی را نشان می دهد، اگر برگردم و به روز کنم:

افزونه وردپرس سفارشی که با پشتیبانی هوش مصنوعی ساخته شده است.

خروجی های خود را به عنوان توصیه در نظر بگیرید

در حال حاضر، ChatGPT یک ابزار تحقیق رایگان است. این جایگزینی برای یک توسعه دهنده زنده نیست، مگر اینکه خودتان آماده باشید تا بسیاری از کارها را انجام دهید.

در حال حاضر، بهتر است به خروجی ای که دریافت می کنید به عنوان توصیه ای برای تماشا فکر کنید چگونه کاری می توان انجام داد

به عنوان مثال، می توانید یک قطعه کد اولیه را بخواهید و یک “مثال” از نحوه دستیابی به نتیجه دلخواه خود دریافت کنید.

اما اگر چیزی تخصصی تر، سفارشی تر و منحصر به فرد می خواهید، ممکن است لازم باشد به تکرار کد جدید خود به طور مستقل ادامه دهید یا یک توسعه دهنده را استخدام کنید تا پروژه را به خط پایان برساند.

انتظار تاخیر

ChatGPT یک ابزار بسیار محبوب است که در حال حاضر به صورت رایگان برای عموم در دسترس است. بنابراین در طول روز به دلیل حجم زیاد، چند بار کاهش می یابد. بنابراین در حالی که ممکن است به این داروخانه کد مفید عادت کنید، ممکن است هنوز هم نیاز داشته باشید که بیشتر کارهای خود را مستقل انجام دهید.