منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه استفاده از Openverse Media Library با وردپرس

نحوه استفاده از Openverse Media Library با وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از Openverse Media Library با وردپرس

نحوه استفاده از کتابخانه رسانه OpenVerse با وردپرس را بیاموزید

هنگامی که در حال ساخت یک سایت وردپرسی هستید، ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید تصاویری برای بهبود صفحات یا پست ها اضافه کنید. گزینه های زیادی وجود دارد اما وردپرس مخزن مرکزی خود را دارد که به آن می گویند openverse، این جایی است که می توانید به سرعت تصاویر رایگان را پیدا کنید، تغییر دهید و با دیگران به اشتراک بگذارید. همه این محتوا تحت مجوزی در دسترس است که به شما امکان می دهد بدون ترس از نقض حق چاپ از آنها استفاده کنید.

در این راهنما، توضیح خواهیم داد که کتابخانه رسانه OpenWords چیست، اطلاعاتی در مورد مجوزهای مربوط به آن ارائه می دهیم، سپس به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی از آن در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

اگر به یک خانه جدید برای سایت وردپرس خود نیاز دارید، به راهکارهای میزبانی وردپرس InMotion برای سرورهای امن، بهینه و مقرون به صرفه نگاه نکنید.

علامت چکانتقال سریع و آسان علامت چکssl رایگان علامت چکحفاظت هک علامت چکمقرون به صرفه

برنامه های هاست وردپرس را مشاهده کنید

Openverse Media Library چیست؟

Openverse Media Library مجموعه‌ای از تصاویر (و آهنگ‌های) رایگان است که برای استفاده در وب‌سایت‌هایتان در دسترس شماست. گاهی اوقات از آن به عنوان مخزن یا مخزن یاد می شود و می توانید تصاویر و موسیقی را در این URL پیدا کنید:

تمام محتوای موجود دارای مجوز Creative Commons است یا توسط حق چاپ محافظت نمی شود. در زیر توضیح خواهیم داد که چرا این مهم است و این مجوزها چیست.

اطلاعات مجوز تصویر

در اینجا به این بحث خواهیم کرد که چرا مجوز اهمیت دارد و تفاوت بین مجوز Creative Commons و Public Domain چیست.

چرا مجوز رسانه برای وبلاگ نویسان و تولیدکنندگان محتوا اهمیت دارد؟

مجوزهای رسانه شرایط و ضوابط استفاده از محتوایی مانند تصاویر در وب سایت شما را تعیین می کند. اگر تصویر یا موسیقی را ارسال کنید که اجازه استفاده از آن را ندارید، حقوق مالک را نقض کرده اید و ممکن است جریمه، جریمه و غیره شوید.

به همین دلیل بسیار مهم است که تأیید کنید محتوایی که استفاده می کنید در دسترس عموم است، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از نظر قانونی مطابقت دارید.

Openverse پیدا کردن نوع محتوای مورد نظر برای استفاده و جستجو بر اساس نوع مجوزی که دارد را آسان می کند. فیلتر صفحه جستجوی Openverse به شکل زیر خواهد بود:

نمایش فیلترها در Openverse

اکنون به بررسی مجوزهای موجود می‌پردازیم تا بتوانید نحوه استفاده از آنها را بهتر درک کنید.

مجوز Creative Commons

مجوز Creative Commons (CC) روشی انعطاف‌پذیر و استاندارد را برای سازندگان فراهم می‌کند تا به دیگران اجازه دهند از آثارشان استفاده کنند. در عمل، Creative Commons به سازندگان اجازه می دهد تا آثار خود (مانند تصاویر، موسیقی و غیره) را با دیگران به اشتراک بگذارند و در عین حال کنترل خود را بر نحوه استفاده از آن آثار حفظ کنند.

برای مثال، یک عکاس ممکن است عکسی را تحت مجوز Creative Commons منتشر کند و به دیگران اجازه دهد تا زمانی که به عکاس اعتبار می دهند، از عکس برای مقاصد غیرتجاری استفاده کنند. این امر باعث می شود سازندگان محتوا بدون ترس از نقض حق چاپ از عکس ها در پروژه های خود استفاده کنند. در اینجا نمودار مقایسه ای از مجوزهای مختلف CC موجود و نحوه استفاده از آنها آورده شده است.

کارهای حوزه عمومی

یک اثر عمومی است خیر توسط کپی رایت محافظت می شود و ممکن است آزادانه توسط هر کسی برای هر منظوری بدون کسب اجازه استفاده شود. آثار با مالکیت عمومی معمولاً توسط سازندگان آنها در مالکیت عمومی به اشتراک گذاشته می شود یا حق چاپ آنها منقضی شده است تا وارد دامنه عمومی شوند.

استفاده از کتابخانه OpenWords در وردپرس

اکنون که می دانید منبع باز چیست و چگونه تصاویر و موسیقی مجوز دارند، به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را در سایت وردپرس خود قرار دهید. این به شما امکان می دهد در هنگام ایجاد یک صفحه یا پست بدون خروج از داشبورد محتوا اضافه کنید.

در حالی که آنها در حال حاضر برای ادغام این مورد در هسته وردپرس کار می کنند (اطلاعات بیشتر را در صفحه Make OpenWords ببینید)، این کار در حال حاضر با استفاده از یک افزونه انجام می شود و چندین گزینه در دسترس است.

اکنون به بررسی برخی از گزینه‌های محبوب‌تر افزونه برای افزودن Openverse به وردپرس می‌پردازیم.

تصاویر فوری (+100 هزار نصب فعال)

توسط افزونه تصاویر فوری دارن کونی بسیار محبوب و آسان برای استفاده. پس از نصب افزونه، در هنگام استفاده از کتابخانه Medial، در منوی اصلی داشبورد و همچنین در ویرایشگر پست/صفحه، پیوند جدید “Instant Images” را در زیر Media در منوی اصلی داشبورد مشاهده خواهید کرد.

به عنوان مثال، وقتی من یک پست را ویرایش می کنم و سعی می کنم یک تصویر را درج کنم، می توانم بلافاصله روی تب Images و سپس گزینه OpenVerse برای جستجو کلیک کنم. به این صورت خواهد بود:

استفاده از تصاویر فوری برای OpenWords در وردپرس

این افزونه نه تنها از متن باز پشتیبانی می کند، بلکه از مخازن رایگان تصویر زیر نیز پشتیبانی می کند:

بلوک های ضروری برای گوتنبرگ (+50 هزار نصب فعال)

توسط پلاگین Essential Block برنامه نویس WPD یک گزینه OpenWords را با مجموعه کاملی از بلوک های جدید به سایت وردپرس شما اضافه می کند. در اینجا به نظر می رسد:

نمای بلوک گوتنبرگ openverse

اولین باری که بلوک OpenVerse را اضافه می کنید، باید آدرس ایمیل و نام پروژه را وارد کنید. این برای دسترسی به API و شروع جستجوی تصاویر مورد نیاز است.

openvs api را تولید کنید

اگر نمی خواهید به 100 درخواست در روز و 5 درخواست در ساعت محدود شود، باید آدرس ایمیل خود را با کلیک روی پیوند تأیید کنید.

پس از افزودن بلوک Openverse، می‌توانید مستقیماً در یک صفحه یا پست جستجو کنید. در اینجا یک پیش نمایش از ابزار جستجو است:

جستجوی OpenVerse با استفاده از بلوک‌های ضروری برای گوتنبرگ

کتابخانه دارایی رایگان (8K+ نصب فعال)

توسط افزونه کتابخانه دارایی رایگان سرور قابلیت جستجو در مخازن تصویر Openverse و Pixabay را اضافه می کند. مشابه افزونه Instant Images که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، این افزونه هنگام جستجو در کتابخانه Media شما یک برگه جدید اضافه می کند. پس از باز کردن تب، می توانید Openverse را جستجو کنید و سپس تصاویر را مشاهده کنید.

دسترسی به جستجوی تصویر OpenWords در وردپرس با افزونه کتابخانه دارایی رایگان

این افزونه نیازی به نصب ندارد و می تواند به شما در به روز رسانی عناوین تصاویر، تگ های alt و اطلاعات انتساب کمک کند. اما، در آزمایش‌هایم، گزینه‌ای برای جستجو بر اساس نوع مجوز تصاویر پیدا نکردم.


تبریک می‌گوییم، اکنون می‌دانید چگونه از کتابخانه رسانه OpenWords با وردپرس استفاده کنید! کانال آموزش وردپرس ما را برای بسیاری از منابع مفید دیگر بررسی کنید.