منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • میزبانی وردپرس مدیریت شده در مقابل میزبانی وردپرس

میزبانی وردپرس مدیریت شده در مقابل میزبانی وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
میزبانی وردپرس مدیریت شده در مقابل میزبانی وردپرس

هاست مدیریت شده وردپرس در مقابل هاست وردپرس |  میزبانی inmotion

به راحتی می توان فهمید که چرا میزبانی مدیریت شده وردپرس به یک روند اصلی در میزبانی وب سایت تبدیل شده است. وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که حدود 65 درصد از وب سایت هایی که در حال حاضر بر روی آن اجرا می شوند، سهم بازار دارد.

اما اگر می‌پرسید که آیا باید یک طرح میزبانی وردپرس یا یک برنامه میزبانی مدیریت شده را انتخاب کنید، ممکن است نیاز به توضیح در مورد تفاوت بین این دو داشته باشید. بسته به اینکه کدام یک را انتخاب می کنید، می تواند به موفقیت وب سایت شما تا حد امکان کمک کند.

هاست وردپرس چیست؟

میزبانی سنتی وردپرس زمانی است که وب سایت شما به سادگی بر روی یک سرور با سایت های دیگری که با استفاده از وردپرس ساخته شده اند قرار می گیرد. سرور اشتراکی به طور ویژه بهینه شده است تا اطمینان حاصل شود که سریعتر از یک برنامه مشترک معمولی با چندین CMS در حال اجرا بر روی یک سرور اجرا می شود.

این یک طرح عالی برای وب سایت هایی است که به تازگی شروع به کار کرده اند و به گزینه ای نیاز دارند که بودجه را از بین نبرد.

با این حال، با برخی از معایب همراه است. به طور کلی، میزبانی مشترک بهترین گزینه برای مشاغلی نیست که می خواهند فراتر از اصول اولیه رشد کنند. به عنوان مثال، یک برنامه اشتراکی به این معنی است که تمام منابع روی سرور بین سایت های مختلف تقسیم شده است. اگر سایت شما پهنای باند و قدرت پردازش بیشتری را از سرور دریافت می کند، آن را از سایر سایت ها دور می کند، به این معنی که سرعت آنها کندتر خواهد بود. اما، اگر ترافیک آنها افزایش پیدا کند، همان کاهش سرعت ممکن است برای سایت شما اتفاق بیفتد.

همچنین، سیستم‌های اشتراک‌گذاری شده به اندازه سایرین امن نیستند، زیرا شما یک آدرس IP منحصربه‌فرد برای سایت خود ندارید، بلکه یک آدرس IP به اشتراک گذاشته شده با سایت‌های دیگر روی سرور دارید. هنگامی که این اتفاق می افتد، اگر وب سایت های دیگر روی سرور از طریق هک، بدافزار یا محتوای بزرگسالان آسیب پذیر تشخیص داده شوند، ممکن است IP شما علامت گذاری شود.

هاست مدیریت شده وردپرس چیست؟

میزبانی وردپرس مدیریت شده یک گام بالاتر از میزبانی سنتی وردپرس است. نقطه ضعف اصلی این است که هزینه آن بیشتر از میزبانی مشترک است. اما، برای کسب‌وکارهایی که واقعاً می‌خواهند سایت خود را توسعه دهند، این اشتباه باید ناچیز باشد زیرا شما به معنای واقعی کلمه “آنچه را برای آن هزینه می‌کنید دریافت می‌کنید.”

میزبانی مدیریت شده به این معنی است که شرکت میزبان شما دارای یک کادر پشتیبانی خواهد بود که مسئول رسیدگی به مسائل مربوط به وردپرس است، از جمله نصب، به روز رسانی و پشتیبان گیری. همه اینها شامل هزینه میزبانی ماهانه شما می شود و بار این کار بر دوش شما می افتد.

میزبانی مدیریت شده وردپرس مزایای زیادی دارد که اولین مورد آن عملکرد بهتر به دلیل سرورهای بهینه است. از آنجایی که سرور شما فقط وردپرس را اجرا می کند، نرم افزار دیگری برای CMS دیگر بارگذاری نخواهد شد. این به خودی خود به اجرای سریعتر آن کمک می کند.

سرور شما نیز به طور خاص برای اجرای سایت شما طراحی خواهد شد، که قطعا یک مزیت است. همچنین به این معنی است که به دلیل مقیاس پذیری، فضایی برای رشد وب سایت شما وجود دارد. این بدان معناست که وقتی وب سایت شما ترافیک بیشتری دریافت می کند و واقعاً شروع به رشد می کند، سرورها این توانایی را دارند که این رشد را تطبیق دهند تا شاهد کاهش سرعت در وب سایت خود نباشید.

در نهایت، شما دارای امتیاز اضافی برخورداری از کارکنان پشتیبانی آموزش دیده ویژه هستید. این تکنسین‌ها بدشان نمی‌آید سعی کنند حداقل یک دوجین CMS را یاد بگیرند. آنها در یک سیستم مدیریت محتوا (WordPress) تخصص دارند و می توانند از این تخصص برای شناسایی مشکلات وب سایت شما، به جای حدس زدن و عیب یابی از لیست احتمالات استفاده کنند. این، همراه با اتوماسیونی که ارائه می دهند، به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که وب سایت شما به خوبی اجرا می شود.

سرور مشترک در مقابل سرور اختصاصی – تفاوت چیست؟

وقتی صحبت از انتخاب بین سرورهای اشتراکی و اختصاصی می شود، تفاوت در نحوه راه اندازی سرورها نهفته است. با یک سرور اشتراکی، شما در حال اجاره فضایی روی سرور کامپیوتر با چندین وب سایت دیگر هستید که از همان سرور نیز استفاده می کنند.

با یک سرور اختصاصی، شما کل سرور را برای خود دارید. آن را به عنوان یک خانه اجاره ای در نظر بگیرید. یک سرور اشتراکی مانند یک ساختمان آپارتمانی است که شما آن را با تعداد زیادی ساکن دیگر اجاره می کنید. شما باید دروازه اصلی و برخی منابع را به اشتراک بگذارید. اما اگر سرور اختصاصی دارید، مانند اجاره خانه خود است. بدون نیاز به اشتراک گذاری

مزایای یک سرویس میزبانی اختصاصی وردپرس

اکنون که ایده ای از تفاوت دارید، بیایید به مزایایی که یک سرور اختصاصی برای شما و وب سایت شما ارائه می دهد نگاه کنیم.

  • اول از همه باید مجموعه منابع خصوصی خود را روی سرور خود داشته باشید. با راه اندازی میزبانی مشترک، منابع موجود در سرور را با سایت های دیگر به اشتراک می گذارید. این بدان معنی است که اگر هر یک از آن وب سایت ها پهنای باند زیادی را روی سرور مصرف کند، می تواند باعث کند شدن قابل توجه وب سایت شما شود.
  • همچنین، اگر برخی از آن وب‌سایت‌ها از تعداد زیادی افزونه استفاده می‌کنند یا به حافظه اضافی برای کمک به اجرای روان نیاز دارند، ممکن است منابع شما را تخلیه کنند. اگر وب سایت شما ترافیک زیادی دارد، باید سرور اختصاصی انتخاب کنید که بتواند تمام منابع مورد نیاز شما را تضمین کند.
  • نکته مهم دیگر برای کسانی که به دنبال سرورهای اختصاصی هستند، امنیت سایت است. با میزبانی مشترک، شما نه تنها منابع سرور را به اشتراک می گذارید، بلکه خطر را نیز به اشتراک می گذارید. اگر سایتی در سرور به بدافزار آلوده شود، همان عفونت می تواند به سایت شما سرایت کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است در برابر نقض داده ها آسیب پذیر باشید. اما بدتر از آن، ممکن است اعتماد افرادی که از سایت شما حمایت می کنند را از دست بدهید. هنگامی که مشخص شد که وب سایت شما ناامن است، می توانید تضمین کنید که افراد دیگر از شما بازدید نمی کنند. برخی از مرورگرها حتی سایت شما را به عنوان یک خطر امنیتی مسدود می کنند.
  • با سرورهای اختصاصی، لازم نیست نگران این تهدید امنیتی بالقوه باشید.
  • یکی دیگر از دلایل انتخاب سرور اختصاصی، جلوگیری از احتمال قرار گرفتن در لیست سیاه موتورهای جستجو است. اگر سایتی در یک سرور اشتراکی به عنوان یک سایت هرزنامه یا بدافزار علامت گذاری شود، می تواند تأثیر منفی بر همه سایت های روی آن سرور بگذارد زیرا آدرس IP یکسانی دارند. این سایت ها ممکن است کاهش یافته یا حتی در موتورهای جستجو فهرست نشده باشند. اگر می خواهید سایت شما در بالای جستجوها نمایش داده شود، ممکن است بخواهید یک سرور اختصاصی در نظر بگیرید.
  • در نهایت، یک سرور اختصاصی به شما احساس آزادی بیشتری در هنگام سفارشی سازی وب سایت خود می دهد. اگر می خواهید یک ویژگی به وب سایت خود اضافه کنید، لازم نیست نگران کار نکردن آن به دلیل کمبود منابع باشید. این به شما امکان می‌دهد تا وب‌سایت خود را از سایت‌های بی‌نظیر که بهترین عملکرد را روی سرورهای مشترک دارند، تنظیم کنید.

اگر در نظر دارید یک برنامه میزبانی مدیریت شده وردپرس را در نظر بگیرید، باید احساس کنید که هزینه اضافی برای مزایایی که ارائه می دهد ارزش آن را دارد. چه به تازگی شروع به کار کرده باشید و به یک برنامه اولیه نیاز داشته باشید، یا بخواهید چیزی پیشرفته تر را برای کسب و کار در حال رشد خود انتخاب کنید، میزبانی InMotion دارای برنامه های متنوعی است که متناسب با نیازهای شما باشد.