منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روندهای وردپرس 2023 پیش بینی شده توسط اینفلوئنسرها

روندهای وردپرس 2023 پیش بینی شده توسط اینفلوئنسرها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روندهای وردپرس 2023 پیش بینی شده توسط اینفلوئنسرها

پیش بینی روندهای وردپرس 2023 توسط اینفلوئنسرها - تصاویر قهرمان

موضوع سخنرانی اصلی State of the Word 2022 بر چهار آزادی منبع باز متمرکز است. مت مولنوگ، رئیس و یکی از بنیانگذاران وردپرس، در طول نزدیک به دو دهه فعالیت CMS در یک چشم انداز فناوری دائماً در حال تغییر، بر تکامل CMS متمرکز شده است.

از آنجایی که CMS با گذشت زمان به تغییر خود ادامه می دهد، ما با برخی از تأثیرگذاران برتر در جامعه ارتباط برقرار کردیم تا نظرات آنها را در مورد روندهای آینده در سال 2023 دریافت کنیم. از پیشرفت‌ها تا گوتنبرگ، افزونه‌هایی که ابزارهای هوش مصنوعی را در خود جای داده‌اند، و موارد دیگر، سال 2023 سال بسیار خوبی برای پیشرفت‌های وردپرس خواهد بود.

رشد بازار و پلاگین های مبتنی بر هوش مصنوعی

وردپرس به یک نیروگاه در بازار CMS منبع باز تبدیل شده است و به این زودی راه به جایی نخواهد برد. به دنبال وردپرس باشید تا در سال 2023 جهشی بزرگ به جلو داشته باشد، زیرا روندهای وردپرس به افزایش سهم بازار آن کمک می کند.

همانطور که گفته شد، محصولات منبع بسته به رشد خود ادامه خواهند داد و سهم کل بازار وردپرس را به خود اختصاص خواهند داد – وردپرس را به عنوان Pac-Man سیستم های CMS در نظر بگیرید!

ما همچنین میتوانیم انتظار هجوم افزونه های مجهز به هوش مصنوعی را داشته باشیدکه به صاحبان وب سایت کمک می کند تا به سرعت و به راحتی سایت های جدید ایجاد کنند یا روی سایت های موجود کار کنند.

انتظار می رود ویرایشگر بلوک وردپرس گسترش یابد. با این حال، هنوز مشکلی در مورد نحوه تنظیم آن توسط کاربران جدید وجود دارد. نترسید، زیرا میزبان های وردپرس همچنان گزینه های راه اندازی سریع را ارائه می دهند، بنابراین شما مجبور نیستید همه کارهای سنگین را خودتان انجام دهید.

مایک دمو، رئیس مشارکت در Codeable.io | توییتر: @mpmike

یک روند نوظهور که معتقدم در سال 2023 ادامه خواهد یافت و تقویت خواهد شد، شکل گیری و رشد مشارکت در داخل و بین آژانس های پیشرو محصول و سازمانی در اکوسیستم وردپرس است. [… ] امیدوارم شاهد ظهور رهبری و خودتنظیمی صنعت باشیم.

اکوسیستم کسب و کار وردپرس می‌تواند استانداردهایی را تعریف کند که عملکرد، امنیت و نوع تجربه‌ای را که کاربران وردپرس باید (یا هرگز نباید) داشته باشند، صرف‌نظر از پلتفرم میزبانی خود، لمس می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با افتخار بهترین شیوه‌ها را برای توسعه افزونه و تم ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند. آنها می توانند انتظارات را برای ارائه دهندگان محصولات و خدمات حرفه ای وردپرس در سراسر جهان افزایش دهند. ممکن است شاهد ظهور برخی رویدادها و انجمن های صنعتی جدید برای حمایت از این اهداف باشیم.

امیدوارم شاهد افزایش همکاری بین جوامع وردپرس و پی اچ پی از طریق بنیاد پی اچ پی نیز باشیم. در نهایت، من امیدوارم و انتظار دارم که از طریق WP Community Collective شاهد حرکت جدیدی برای توسعه هسته ای تحت حمایت جامعه باشیم. همه این روندها حول موضوع پیشرفت از طریق همکاری و ابتکارات خلاقانه در جامعه تجاری وردپرس می چرخند.

-Dan Knauss، متخصص محتوای فنی در StellarWP.com | توییتر: @dan_knauss

تغییرات در ابزارهای تجارت الکترونیک

سال 2023 افزایشی در افزونه‌های بهبود عملکرد وردپرس را به همراه خواهد داشت که UX را بهینه می‌کنند و خط لوله فروش فروشگاه‌های تجارت الکترونیک را افزایش می‌دهند، زیرا مشتریان سریع‌تر می‌توانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند و به راحتی پرداخت کنند. درآمد.

رشد فروش جهانی تجارت الکترونیک:

در حالی که اقتصاد به سمت رکود پیش می رود، تجارت فرامرزی به محافظت از مشاغل در برابر بدترین اثرات کمک می کند. بسیاری از مشاغل در حال حاضر خطر رکود اقتصادی را کاهش می دهند، به طوری که دو سوم خریداران خرده فروشی آنلاین جهانی در بازارهای بزرگ جهانی حداقل 10 درصد از هزینه های آنلاین ماهانه خود را به تجارت فرامرزی کمک می کنند.

در نتیجه، تاجران آنلاین بیشتری به دنبال راه‌های هدفمند برای بهبود CX به پایگاه مشتریان بین‌المللی رو به رشد خواهند بود. پیاده‌سازی ابزارهایی که از چندین زبان و چندین ارز پشتیبانی می‌کنند، کلید بازگشایی این موضوع خواهد بود.

ساده سازی سفر مشتری:

بیش از دو سوم شرکت‌ها عمدتاً بر اساس CX رقابت می‌کنند و این امر نیاز فوری به سایت‌های تجارت الکترونیک را برای ارائه یک سفر راحت‌تر و یکپارچه‌تر به مشتری برجسته می‌کند.

من انتظار دارم که این امر باعث شود تا بازرگانان بیشتری افزونه‌های وردپرس را انتخاب کنند که عملکرد متمرکز بر کاربر را بهبود می‌بخشد، مانند فیلترهای جستجوی پیشرفته، مدیریت پیوند دائمی سفارشی و دکمه‌های «اکنون خرید». این رشد باعث می شود که بسیاری از فروشگاه های تجارت الکترونیک ساختار کلی سایت خود را برای بهبود سفر مشتری و در نتیجه عملکرد درآمد در سال 2023 اصلاح کنند.

-یان پولسون، سرپرست پروژه در Premmerce.com

اثرات گوتنبرگ و ویرایش کامل سایت بر سهم بازار CMS

در سال 2023، وردپرس به تکرار و ایجاد ویژگی های گوتنبرگ و ویرایش کامل سایت (FSE) ادامه خواهد داد.

ما معتقدیم که این فشار مداوم به سمت FSE و گوتنبرگ به دلیل تأثیر بر کاربران جدید وردپرس، سهم بازار را اندکی کاهش خواهد داد. Webflow و ابزارهای مشابه همچنان به سهم بازار وردپرس خواهند خورد.

با این حال، یک بار همانطور که WordPress FSE پایدارتر و کاربرپسندتر می شود، سهم بازار همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. وردپرس به دلیل انعطاف پذیری، جامعه و توسعه دهندگان متن باز عالی که به ساخت و بهبود پلتفرم ادامه می دهند، همچنان یکی از بهترین گزینه ها در مورد وب سایت ها، وبلاگ ها و تجارت الکترونیک خواهد بود.

ما فکر می کنیم آینده روشنی برای وردپرس در سال 2023 و بعد از آن است.

– Nat Miletic، مالک آژانس ClioWebsites.com | توییتر: @natmiletic

ریشه های منبع باز وردپرس همچنان آن را از رقبا متمایز می کند

وردپرس همچنان بر سهم بازار تسلط خواهد داشت.

تا اوایل سال 2023، گزارش شده است که 43 درصد از تمام وب سایت های موجود در اینترنت بر روی وردپرس اجرا می شوند. در حالی که همه ما دوست داریم این عدد از 50% فراتر رود، احتمالاً تا چند سال دیگر این اتفاق نخواهد افتاد.

پلتفرم‌های اختصاصی پولی عالی دیگری نیز وجود دارند که به رشد خود ادامه می‌دهند (برخی از آنها بر روی وردپرس ساخته شده‌اند)، اما از آنجایی که وردپرس منبع باز و رایگان است، که مزیت بالایی دارد.

– تونی فلوریدا، بنیانگذار TonyTeaches.tech

2022 وضعیت کلمه کلیدی: چهار آزادی منبع باز

جوزفا هادن چامفوسی در معرفی خود بر اهمیت منبع باز برای جامعه وردپرس تاکید کرد.

«این چهار آزادی [of Open Source] امکان رفع موانع فرصت ها در جهان. و با ادامه رفع این موانع، یک وب آزاد، باز و به هم پیوسته را برای آینده ایمن می کنیم.

چهار آزادی منبع باز به شرح زیر است:

  1. برنامه را اجرا کنید آزادی اجرای برنامه ها برای هر هدفی.
  2. مطالعه و تغییر – آزادی مطالعه نحوه عملکرد برنامه و تغییر آن به گونه ای که محاسبات مورد نظر شما را انجام دهد.
  3. توزیع مجدد – آزادی توزیع مجدد نسخه ها تا بتوانید به همسایه خود کمک کنید.
  4. نسخه های خود را توزیع کنید آزادی توزیع کپی از نسخه های اصلاح شده شما، که به جامعه امکان می دهد از این تغییرات بهره مند شوند.
چهار آزادی منبع باز برنامه را مطالعه کنید و نسخه های خود را دوباره توزیع کنید توزیع مجدد
منبع تصویر: WordPress.org/news

ژوزفا سپس به سوالی که در ابتدای بخشش مطرح کرد پاسخ داد: چرا وردپرس؟

بهترین جواب […] این است که فرصت‌ها و آزادی‌ها را برای مدت طولانی در آینده محفوظ می‌دانیم، زیرا افرادی که ممکن است حتی آن آزادی‌ها را ندانند، هنوز باید برایشان مهم باشد.

این موضوع ارتباط سخنرانی اصلی را مورد توجه قرار داد زیرا مت مولنوگ برای به‌روزرسانی جامعه در مورد پروژه‌های فعلی و آینده روی صحنه آمد.

20 سال وردپرس

وردپرس که در سال 2003 تأسیس شد، طی بیست سال گذشته به سرعت رشد کرده است. به همین دلیل برنامه های زیادی برای جشن گرفتن CMS در سال 2023 وجود دارد.

،با تولد 20 سالگی وردپرس، چیزهای هیجان انگیز زیادی داریم. اگر می خواهید نقل مکان کنید wp20.wordpress.netما قصد داریم سایتی بسازیم که دارای نسخه های ویژه و کالا باشد.”

کتاب Milestones تاریخچه وردپرس را برای ده سال گذشته به روز می کند.

در شبکه های اجتماعی، کاربران می توانند در طول سال با استفاده از هشتگ #WP20 افکار و پست های خود را با جامعه به اشتراک بگذارند.

به روز رسانی گوتنبرگ

بخش مهمی از وردپرس گوتنبرگ است که در حال ورود به پایان فاز 2 است.

مولنوگ هیجان خود را برای آینده ویرایشگر بلوک و پذیرش گسترده آن ابراز کرد.

“من واقعا معتقدم [Gutenberg] سهم و پذیرش برنامه های وب و تلفن همراه از خود وردپرس بیشتر خواهد بود.

برخی از به روز رسانی های گوتنبرگ شامل توانایی ایجاد تم های کامل و پاسخگو در ویرایشگر بلوک یا با کمک افزونه Create Block Theme است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده گوتنبرگ، توصیه می کنیم مقاله انتشار ژانویه 2023 را در مورد ساخت هسته وردپرس بخوانید.

wordpress و openverse

Openverse کتابخانه رایگان وردپرس با 22 میلیون تصویر و 1.1 میلیون فایل صوتی است.

وردپرس این کتابخانه را در سال 2021 به عنوان راهی برای دسترسی به رسانه های دارای مجوز Creative Commons خریداری کرد.

در آینده، مت امیدوار است که پروژه را به طور کامل در وردپرس جاسازی کند، اما در حال حاضر، کاربران می توانند از سایت WordPress.org به آن دسترسی داشته باشند.

معرفی زمین بازی

مولن‌وگ با تشویق‌های زیادی به هنگام شروع زمین بازی دریافت کرد.

Playground یک ابزار جدید وردپرس است که به کاربران امکان می دهد سایت های وردپرس را مستقیماً از مرورگر خود ایجاد و سفارشی کنند.
منبع تصویر: developer.wordpress.org/playground

با استفاده از WebAssembly، Playground به کاربران این امکان را می دهد که وب سایت های وردپرس را مستقیماً در مرورگر خود بدون نیاز به پایگاه داده یا اتصال میزبان بسازند و سفارشی کنند.

اگرچه مت تاکید می کند که چگونه این ابزار جدید هنوز در مراحل اولیه خود است، او به آینده آن خوش بین است.

،می توان از آن برای توسعه وب استفاده کرد، قبل از نصب یک افزونه را امتحان کنید […] تصور کنید که یک سایت استیجینگ در وردپرس ساخته شده است، به جای چرخاندن یک وب سرور و ماشین مجازی جدید برای آزمایش چیزها، فقط می توانید روی یک دکمه کلیک کنید. [and clone] وردپرس موجود شما آن را در مرورگر شما دانلود می کند و سپس می توانید هر تغییری را که می خواهید ایجاد کنید. وقتی کارتان تمام شد، آن را به وب سایت زنده خود بازگردانید.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت 2022 کلمه، و برای تماشای جلسه پرسش و پاسخ، توصیه می کنیم سخنرانی کامل را در YouTube یا WordPress.tv تماشا کنید.

افکار نهایی

وردپرس تنها در سال 2022 1399 مشارکت کننده داشت. با معرفی مجدد جلسات زنده از جمله اجلاس انجمن وردپرس پس از یک وقفه 6 ساله، انتظار می رود این انجمن رشد کند.

مشارکت کنندگان نسخه 2022: در مجموع 1399 مشارکت کننده در انتشار وجود داشت، با تفکیک: 652 مشارکت کننده برای اولین بار 204 مشارکت کننده در همه نسخه ها در سال 2022، 424 مشارکت در سال 2021 و بازگشت در سال 2022.
منبع تصویر: WordPress.org/news

اینفلوئنسرهای ما در بالا متشکل از اعضای انجمنی هستند که اشتیاق مشترکی به وردپرس و منبع باز دارند.

وردپرس بخش عمده ای از تاریخچه اینترنت است و روندهای پیش بینی شده توسط اینفلوئنسرهای ما آینده روشنی را برای CMS در سال 2023 ترسیم می کند. در کانال آموزش وردپرس ما درباره وردپرس، گوتنبرگ، تم ها، افزونه ها و موارد دیگر بیشتر بیاموزید.