منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بهبودهای وردپرس 6.1 – وبلاگ میزبانی Inmotion

بهبودهای وردپرس 6.1 – وبلاگ میزبانی Inmotion

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهبودهای وردپرس 6.1 - وبلاگ میزبانی Inmotion

پیشرفت های وردپرس 6.1 - تصویر قهرمان

وردپرس 6.1 در 1 نوامبر 2022 منتشر شد و به‌روزرسانی شامل مقدار زیادی چیزهای جدید برای CMS است. در اینجا آنچه شما باید در مورد ورود به وردپرس بدانید و در آینده به دنبال آن باشید آورده شده است.

بهبود وردپرس 6.1

در اوایل سال جاری، در ماه می، وردپرس نسخه 6.0 را منتشر کرد که تغییرات عمده ای را در نحوه تعامل کاربران با ویرایشگر بلاک و ارتقاء ابزارهای استایل ایجاد کرد.

مروری بر به روز رسانی های اضافه شده در وردپرس 6.1
منبع تصویر: wordpress.org/news

وردپرس 6.1 “Misha”، همچنان با تغییراتی که نسخه قبلی خود ایجاد کرده است به کار خود ادامه می دهد و تجربه بهتری را برای کاربران ایجاد می کند.

،Misha” تجربه ساخت سایت را بیشتر می کند. در داخل وردپرس 6.1 با پیشرفت هایی تعامل خواهید داشت که ساخت سایت را شهودی تر می کند و در عین حال مرزهای خلاقانه شما را بیش از همیشه پیش می برد.

“میشا” با تمرکز بر بهبود نوشتن و خلاقیت، پایه ای قوی برای نیازهای طراحی کاربران وردپرس فراهم می کند.

به روز رسانی برای طراحان و نویسندگان

اگر چه در این مقاله یک شکست دیگر در مورد گوتنبرگ 14.4 وجود خواهد داشت، به روز رسانی های کلی طراحی و طرح وردپرس شایسته ذکر است.

از معرفی تم جدید Twenty-Twenty-Three تا قالب های جدید برای کاربران برای سفارشی سازی طرح بندی صفحه خود. اکنون می توانید هدر، پاورقی و سایر اطلاعات خود را از داشبورد خود ویرایش یا تغییر دهید.

سایر به روز رسانی های طراحی شامل ارتقاء کنترل های طراحی در پانل Layout است. همراه با به روز رسانی گوتنبرگ برای تصاویر، این کار تغییر صفحه خود را با ویرایشگر پیش فرض بسیار آسان می کند.

بهبود چیدمان و ویرایش تصویر در وردپرس 6.1
منبع تصویر: wordpress.org/news

وردپرس 6.1 همچنین با رویکرد مینیمالیستی به منوها، تنظیمات بلوک و گزینه‌های انتشار، ظاهری تمیزتر به پنل تنظیمات خود می‌آورد.

به روز رسانی عملکرد وردپرس

وردپرس «میشا» با از بین بردن نگرانی های کاربر، پیشرفت های زیادی در عملکرد وردپرس به ارمغان می آورد.

WP_Query و REST API

نسخه 6.1 دو مهم‌ترین به‌روزرسانی عملکرد وردپرس را در WP_Query و بقیه API نشان می‌دهد و بهبودهایی را در جستجوهای پایگاه داده و افزایش سرعت سایت‌ها به همراه دارد.

با به‌روزرسانی‌های کش در کلاس WP_Query، کوئری‌های پایگاه داده که بیش از یک بار درخواست می‌شوند از کش بارگذاری می‌شوند. این تضمین می کند که پایگاه داده شما چندین بار اجرا نمی شود و در نتیجه سرعت بیشتری دارد.

این تغییر به‌طور پیش‌فرض از نسخه 6.1 فعال می‌شود، و در حالی که امکان انصراف از این پارامتر غیرفعال کردن وجود دارد، توسعه‌دهندگان توصیه می‌کنند که حافظه پنهان را فعال نگه دارید و در عوض با تابع Clean_post_cache، حافظه پنهان را باطل کنید.

به طور مشابه، بهبود در REST API نیز کوئری های پایگاه داده را کاهش می دهد. ترجیحاً زمانی که _fields به پارامتر اضافه می شود، فراخوانی خودکار Prepar_links حذف شود.

در 6.1 آماده_لینک فقط در صورت درخواست در پاسخ، زمانی که فیلد یا پیوند درخواست می شود، تماس گرفته می شود _توکار پارامتر پاس شده است. به عنوان بخشی از این کار، کنترل‌کننده‌های Taxonomy و PostType اکنون برای پیاده‌سازی روشprepar_link به‌روزرسانی شده‌اند تا آنها را با دیگر کنترل‌کننده‌های REST API هماهنگ کند.

این به این معنی است که اگر پایگاه داده شما نیازی به prede_links نداشته باشد، فراخوانی یا اجرا نخواهد شد و در زمان لازم برای اجرای یک پاسخ خالی صرفه جویی می شود.

بهبودهای REST API همچنین شامل به‌روزرسانی‌هایی برای پست‌ها، کاربران و کنترل‌کننده نظرات است، که هر کدام برای بهینه‌سازی زمان‌بندی با ذخیره کردن پست‌های مورد نیاز در یک پرس‌وجو اولویت دارند.

سلامت سایت

تیم Performance دو مورد جدید را به بررسی سلامت سایت خود اضافه کرد: حافظه پنهان شی دائمی و کش صفحه. هر دوی این عملکردها قبل از ادغام با افزونه Performance Lab آزمایش شدند.

بررسی وجود حافظه پنهان شی دائمی، تشخیص می دهد که آیا سایت در حال حاضر از حافظه پنهان شی دائمی استفاده می کند یا خیر و در صورت نیاز آن را توصیه می کند.

از طرف دیگر، Full Page Cache یک راه حل تمام صفحه کش است و بررسی می کند که آیا زمان پاسخ برای وب سایت قابل قبول است یا خیر.

دیگر قابل ذکر است

بهبودهای بیشتر در عملکرد همه سایت های وردپرس به صورت پیش فرض شامل موارد زیر است:

 • بهبود چند سایت – تابع گزینه های شبکه برای افزودن پشتیبانی از registrer_meta به همراه سایر انواع ابرداده به روز شده است.
 • بوت استرپ / بارگذاری – ترتیب قلاب‌های اکشن برای به دست آوردن کنترل بیشتر بر رفتار ذخیره‌سازی، بارگذاری اولیه دارایی‌ها و تغییر مسیر مشروط تغییر کرده است.
 • بهبودهایی در Cache API – اعتبار سنجی کلیدهای حافظه پنهان در روش های WP_Object_Cache، عمومی کردن بسیاری از توابع اولیه، بنابراین در دسترس قرار دادن آن برای استفاده در افزونه ها و تم ها.
 • معرفی توابع جدید
  • wp_cache_flush_group() – تمام موارد کش را در یک گروه حذف می کند، اگر اجرای کش شی از آن پشتیبانی کند.
  • wp_cache_supports() – افزونه‌های کش شیء شخص ثالث اکنون می‌توانند تابع wp_cache_supports() را اعلام کنند و ویژگی‌های پشتیبانی شده خود را به درستی فهرست کنند. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا زمانی که توسط گروه ها پاک می شوند، wp_cache_supports ($feature ) را فراخوانی کنند.

برای اطلاعات دقیق تر و لیست کاملی از تغییرات دیگر در عملکرد وردپرس 6.1، راهنمای میدانی کامل آنها در مورد ساخت هسته وردپرس، از جمله بلیط های مسیر مربوطه را بخوانید.

گوتنبرگ 14.4

با تمرکز وردپرس بر ایجاد تجربه کاربری بهتر با گوتنبرگ به طوری که کاربران دیگر نیازی به استفاده از افزونه ویرایشگر کلاسیک نداشته باشند، Gutenberg 14.4 ویژگی های جدید و هیجان انگیزی را برای علاقه مندان به ویرایشگر بلوک ارائه می دهد.

حالت بدون حواس پرتی

برای آن دسته از نویسندگان و طراحانی که بیشتر با تغییر ظاهر صفحه به جای محتوا وسوسه می شوند، حالت Free Distraction اینجاست تا نوشته شما را ذخیره کند.

این حالت نوار ابزار Block و Settings را پنهان می کند تا بتوانید کاملاً روی نوشته خود تمرکز کنید. از طریق نماد تنظیمات در بالای صفحه شما به راحتی قابل دسترسی است، اما همچنین می توان آن را با یک کلید میانبر سریع روشن و خاموش کرد.

حالت بدون حواس پرتی، معرفی شده در گوتنبرگ 14.4
منبع تصویر: make.wordpress.org

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های تجربه نوشتن، بهبودهایی در تایپوگرافی سیال است که برای اولین بار در Gutenberg 13.8 معرفی شد. تایپوگرافی سیال “زمانی که اندازه فونت یک سایت […] با هر تغییری در اندازه صفحه سازگار می شود، برای مثال، با افزایش یا کاهش عرض درگاه دید، بزرگتر از کوچکتر می شود.

گوتنبرگ 14.4 بر اساس این نسخه با اجازه دادن به تبدیل اندازه فونت های سفارشی زمانی که تایپوگرافی مایع فعال است، ساخته شده است.

پیش نمایش به روز رسانی الگو و تصویر

گوتنبرگ 14.4 راه‌های جدیدی را برای پیش‌نمایش الگوها ارائه می‌کند، که به کاربران این امکان را می‌دهد تا رندرهای کاملی از شکل ظاهری این بلوک‌ها را قبل از وارد شدن به یک صفحه زنده ببینند. کل قطع کننده الگوی اصلی با جلوه شناور قوی تر برای تجربه کاربری بهتر دوباره طراحی شد.

تنظیمات الگو و نمای کلی بهبود یافته در گوتنبرگ 14.4
منبع تصویر: make.wordpress.org

سایر به‌روزرسانی‌های ظاهر و احساس ویرایشگر بلوک شامل توانایی نوشتن و ویرایش شرح تصاویر از نوار ابزار بلوک است که امکان سفارشی‌سازی آسان را فراهم می‌کند.

دسترسی به بلوک ناوبری را محدود کنید

با به‌روزرسانی ویرایشگر بلوک، اکنون می‌توانید دسترسی به بلوک‌های ناوبری را محدود کنید. این به این معنی است که اگر بیش از یک کاربر در حساب خود دارید، می توانید ناوبری خود را حذف، جابجا یا محدود کنید.

این کار از ویرایش لینک ها و زیر منوها در مسیریابی شما جلوگیری می کند و آرامش خاطر را برای طراحان وب فراهم می کند.

برای اطلاعات دقیق تر و لیست کامل سایر تغییرات در Gutenberg 14.4، پست کامل او را در مورد ساخت هسته وردپرس بخوانید.

افکار نهایی

وردپرس 6.1 با کار بیش از 600 مشارکت کننده منبع باز امکان پذیر شد. سبک های جدید آن توسط جامعه ایجاد شده است، و در حال حاضر، وردپرس سیستم مدیریت محتوا است که توسط 43.1٪ از کل وب سایت ها استفاده می شود.

با هر نسخه جدید، جامعه وردپرس علاقه خود را به نرم افزار منبع باز نشان می دهد و چگونه به رشد آن ادامه می دهد تا به کاربران در سراسر جهان کمک کند.

به لطف پیشرفت های آن، طراحان وب، توسعه دهندگان و کاربران عادی بیشتر به ایجاد وب سایت های زیبا ادامه خواهند داد.